Korekta uszu to podstawowy zabieg wykonywany w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Kompleks odstającej małżowiny usznej może w dużym stopniu wpływać na codzienne funkcjonowanie. Powodem nieestetycznie wyglądających uszu najczęściej jest płaski fałd grobelki, który sprawia, że ucho „zawija się” do przodu, a także guzek Darwina lub efekt „zwijania się” uszu. W jaki sposób można rozwiązać ten problem? Czy warto wykonać zabieg?
Problem zwiniętych uszu dotyka wielu osób. U tych, które się z tym defektem urodziły, zauważyć można, że szczyt małżowiny usznej jest niedostatecznie wysoki. W niektórych przypadkach z tego powodu nawet cała małżowina może być źle ukształtowana. Kompleksy związane z wyglądem uszu nierzadko prowadzą do depresji. W związku z tym ludzie coraz częściej decydują się na korektę tej części ciała. Zabieg pozwalający usunąć defekt „zwiniętych uszu” jest nieco skomplikowany, jednak często udaje się odtworzyć całą małżowinę. W tym celu wykorzystuje się odpowiednie implanty. Za pomocą zabiegów medycyny estetycznej można usunąć również inne defekty – odstające, filiżankowe lub zwisające ucho nie musi już być wstydliwym problemem, z którym trzeba walczyć przez całe życie.
Zabiegi korekcyjne uszu to najczęściej wykonywane działania podejmowane w gabinetach medycyny estetycznej. Na wygląd naszych uszu największy wpływ mają geny. Usunięcie odstających uszu to najczęściej wykonywany zabieg. Przeprowadza się go nawet u dzieci, u których zakończył się wzrost małżowiny usznej. Korekta uszu jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, jednak nie powinny się mu poddawać osoby z chorobami autoimmunologicznymi i nowotworowymi, a także osoby przechodzące wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe i bakteryjne. Również kobiety w ciąży iw trakcie laktacji powinny wstrzymać się z wykonaniem zabiegu.