Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, zwanej także chirurgią kosmetyczną, estetyczną. Chirurgia plastyczna zajmuje się korektą defektów fizycznych, jak i subiektywnie odczuwalnych przez pacjenta. Spośród szeregu przypadków zajmuje się leczeniem m.in. oparzeń, chirurgią ręki (w tym replantacjami urazowych) amputacji oraz korekcją kształtu nosa. Jak wygląda chirurgiczna korekta nosa garbatego?
Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej, zwany fachowo liposukcją, to coraz popularniejsza metoda poprawy sylwetki. Dzięki temu zabiegowi można nie tylko poczuć się atrakcyjniejszą, zrzucić zbędne kilogramy, ale również odzyskać pewność siebie. Jaki jest jego przebieg i co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o kontakcie z lekarzem?
Silna mimika, upływ czasu lub nadmierny stres mają negatywny wpływ na okolice brwi. Oznacza to, że te mogą naturalnie opaść, przez co przestają doskonale podkreślać linii twarzy. Rozwiązaniem na ten problem może być chirurgiczny zabieg podniesienia brwi, który sprawi, że twarz nie będzie wiecznie wyglądać na zmęczoną. Warto zaznaczyć, że taka operacja jest niezwykle szybka, nieskomplikowana i bezbolesna. Z tego zabiegu najczęściej korzystają osoby, które dużo pracują i osoby starsze, które chcą zadbać o swój wygląd.
Korekta uszu to podstawowy zabieg wykonywany w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Kompleks odstającej małżowiny usznej może w dużym stopniu wpływać na codzienne funkcjonowanie. Powodem nieestetycznie wyglądających uszu najczęściej jest płaski fałd grobelki, który sprawia, że ucho „zawija się” do przodu, a także guzek Darwina lub efekt „zwijania się” uszu. W jaki sposób można rozwiązać ten problem? Czy warto wykonać zabieg?
Operacje plastyczne już od wielu lat nie są w Polsce nowością. Wciąż jednak krążą o nich mity, przez które wiele osób codziennie zmaga się ze swoimi kompleksami lub problemami zdrowotnymi, bojąc się wybrać do chirurga. W tym wpisie rozwiejemy najpopularniejsze z nich.
Mezoterapia igłowa używana jest w medycynie estetycznej już od przeszło pięćdziesięciu lat. Obecnie zalicza się ją najpopularniejszych zabiegów kosmetologicznych, mających na celu poprawę wyglądu oraz kondycji skóry. Podpowiadamy, jakie efekty daje mezoterapia igłowa i komu jest dedykowana.
Może się wydawać, że jędrne, kształtne i najlepiej dość obfite piersi to marzenie wielu kobiet. Z różnych powodów wiele pań decyduje się na chirurgiczną modyfikację rozmiaru swojego biustu, dążąc oczywiście do jego powiększenia. Tymczasem w klinikach chirurgii plastycznej wykonywane są też zabiegi zmniejszania piersi. Chociaż wiele osób uważa, że obfity biust jest bardzo kobiecy i atrakcyjny, to niestety może również prowadzić do dyskomfortu, a nawet poważniejszych problemów ze zdrowiem czy kłopotów w życiu codziennym.
Większość z nas marzy o płaskim brzuchy, szczupłych udach i jędrnych pośladkach. Wraz ze zbliżającym się latem, coraz więcej osób rozważa poddanie się zabiegowi liposukcji. To rodzaj operacji plastycznej polegającej na usuwaniu tłuszczu z różnych obszarów naszego ciała (najczęściej jest to brzuch, uda, ramiona i pośladki). Jednorazowo można pozbyć się około 2 litrów tłuszczu, możliwe jest usunięcie nawet do 5 litrów tejże substancji, ale podczas kilku zabiegów. Kto może myśleć o liposukcji? Czy jest to zabieg dla każdego?
Ginekomastia brzmi tajemniczo i niepokojąco, a jest to często spotykany problem męskiej części społeczeństwa. To inaczej powiększenie jednego albo obu męskich gruczołów sutkowych. Dolegliwość ta dotyczy sporej części męskiej populacji, jednak jej temat jest rzadko poruszany, stał się na swój sposób społecznym tabu, gdyż jest powodem do wstydu. W poniższym wpisie przedstawimy pokrótce przyczyny tej dolegliwości oraz metody jej leczenia.
Poddanie się zabiegowi z zakresu chirurgii plastycznej powinno być zawsze przemyślaną decyzją, którą podejmujemy wraz z lekarzem informującym nas o wszystkich konsekwencjach, możliwych powikłaniach oraz przebiegu gojenia się operowanej powierzchni, a także o tym, czy konieczne będą jakieś formy pozabiegowej rehabilitacji. Poza tym wszystkim zastanawiamy się również nad tym, o jakiej porze roku taką operację wykonać – czasem mamy w tym pełną dowolność, a czasem jesteśmy ograniczeni urlopami w pracy czy zobowiązaniami rodzinnymi i tylko niektóre okresy roku będą nam pasować.
Strona 1 z 4